Šamanovo srdce a další díla s tématikou Šamanismus

Robert Monroe, zakladatel Monroe Institute

Na této stránce najdete CD s šamanskou tématikou, která jsou dostupná v obchodě Hemi-sync.cz .

Zpráva z Monroe Products:

V reakci na celosvětově vzrůstající zájem o šamanismus jsme vydali tři díla s touto tematikou. Všechna tři se drží na špici popularity, zejména pak The Shaman’s Heart (Šamanské srdce). Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout tři další díla se šamanskou tematikou. Spirit Gathering od Byrona Metcalfa je multidimensionální klasická hudba, jež úspěšně navazuje na Metcalfův hit The Shamans Heart. The Dreaming Gate od Inlakesh (tento termín „Inlakesh” je slovo Májů, které znamená „já jsem tvé druhé já”) je dílo, jemuž vévodí bambusová píšťala a jehož autory jsou Rob Thomas a Tanya Gerardová. Poslední ze šamanských výběrů se nazývá Vision Quest od Kierana DeVerniera a představí posluchači bubnování „U-Tao-Chi”, jedinečné spojení indiánského posvátného bubnování a rytmických léčivých hudebních rytmů, jež pocházejí od starověkého Číňana I-Činga.

Všechny uváděné tituly obsahují audio technologii Hemi-sync®, která umocňuje zážitek z hudby a uvádí posluchače do změněných stavů vědomí.
Objevitelem této audio technologie je
Robert Monroe, zakladatel Monroe Institute


CD s technologií Hemi-Sync® obsahující šamanskou hudbu nebo šamanské motivy.

Následující skvělá recenze The Shaman’s Heart byla napsána k původnímu vydání „bez Hemi-Sync®”. Monroe Products potom rozvíjelo spolupráci s Byronem Metcalfem na vydání titulu The Shaman’s Heart „s Hemi-Sync®”, čímž prohloubilo možnosti proniknutí do této mistrovské šamanské nahrávky a zdůraznilo její mimořádné kvality. Pro optimální výsledky doporučujeme poslechnout tuto empirickou nahrávku při jednom sezení a v zatemněném meditativním prostředí. Následuje recenze Billa Binkelmana, redaktora, Wind and Fire, přetištěno se svolením.

Hudba Metamusic® CD The Shaman’s Heart (Šamanovo srdce)
CD The Shaman’s Heart - Šamanovo srdce

Recenze

Tuto nahrávku bych přirovnal k výletu po řece do srdce prvotního ekosystému deštného pralesa. Nemohu si ani představit, jaké to je poslouchat toto mocné a základní album ve velmi tmavé místnosti na perfektním stereo systému. Pravděpodobně bych byl silně vzrušen (v dobrém smyslu slova). Metcalf ve spolupráci se Stevem Roachem vytvořili takový sluchový vjem, do něhož se nejen snadno ponoříte, ale který je rovněž nadsmyslový…

Odkaz do obchodu CD The Shaman’s Heart (Šamanovo srdce) - k dispozici hudební ukázka

Pokračování recenze

Není to jen kouzelná vrstva vznášející se nad úrovní bubnů a ostatních bicích nástrojů, na které hraje Metcalf (buvolí buben, chřestidla, udu a hliněný hrnec, semenné šešule, lastury aj.) či Roachovy neocenitelné či přímo magické textury na rozličné syntetizátory a dechové nástroje nebo pocit, že jste obklopeni neuvěřitelně živými zvuky přírody, které nahrál Metcalf pro toto album. Je to způsobem, jakým to všechno do sebe zapadá, jako organická tělesná bytost, až jste tím natolik uchváceni, že máte pocit, jako byste jeli po Amazonce.

Jen málokdy mohu tak pochválit nějaké album, musím však čestně říci, že pokud jste již někdy slyšeli alespoň trochu etnické a kmenové hudby, je The Shaman’s Heart nepostradatelné a nenahraditelné album. Tuto nahrávku prostě musíte slyšet.

Všech sedm stop propojených kolekcí všudypřítomných zvuků přírody do sebe vzájemně zapadá, avšak přesto se liší různými bicími nástroji a bubny, které do nich Metcalf zapojuje. Některé zvuky jsou rychlé a vášnivé (přesto nikdy neobtěžují), jiné jsou zase pomalé a smyslné, avšak veškeré použití bubnů a bicích nástrojů v sobě nese závan prvotní energie stejně jako závan mysticismu a spirituality. Dvojnásobně pozoruhodné, alespoň jak to já cítím, je, že toto CD je málokdy – pokud vůbec někdy – „temné“ v tom smyslu, že bych měl z něho negativní pocity, např. strach či obavu nebo podobné jevy, jež by se vkrádaly do mého vědomí.

Podle textu, který napsal Metcalf na přebal CD, v němž používá výrazů „hudba jako lék” apod., a podle dalších komentářů, se zdá, že jeho záměrem bylo vytvoření The Shaman’s Heart coby příjemné a léčící nahrávky, docela odlišné od takových „temných“ alb s pronikavou kmenovou hudbou, která používám, když chci vystrašit malé koledníky, jež přicházejí o Halloweenu.

Metcalfovo ohromující umění při hraní na bubny a další bicí nástroje je nepochybně ohniskem tohoto hudebního požitku, zároveň však nemohu ani vyjádřit, jak důležitou roli na tomto CD hraje Steve Roach. Nesobecky zaujímá postavení v pozadí po většinu času, avšak jeho syntetizátory i okarína a bambusová píšťala se jeví jako vhodný doplněk k této nahrávce, jejíž význam snad nelze ani popsat. Jeho proudění vody a teplé šumy vnášejí do nahrávky dokonalé pozadí a ve spojení se zvuky přírody se mu podařilo vytvořit geniální dílo, které je nejen oporou Metcalfovu umění, ale doplňuje ho v tom nejlepším smyslu slova, čímž chci říci, že „doplňuje“ hudební iluzi přenesení se do svěžího a pulsujícího světa s nekonečným zpěvem ptáků, světa vášnivých úderů bubnů, bujných stromů, jež nad hlavou vytvářejí nebesa, pomaloučku plynoucí vody a prvotní, avšak mocné energie, která jako by prostupovala každou molekulou.

Odpusťte mi prosím tento výlev chvály. The Shaman’s Heart je naprosto dokonalá nahrávka. Nemohu na ní najít ani nejmenší chybičku. Ve skutečnosti je tak blízko magické zkušenosti, že vám ji vřele doporučuji k poslechu. Nechtěl jsem tomu uvěřit, že toto CD bylo vytvořeno ve studiu, jelikož vše zní tak, jako by pocházelo ze samotné divoké přírody. K tomu se snad nedá už nic jiného říci než „Páni! Je to skvělé!“

V roce 2006 byly vydány i další šamanské tituly. Jsou to Between Worlds with Hemi-Sync® (další šamanská cesta) a Dreamcatcher (pro zdokonalení spánku).

Hudba Metamusic® CD Between Worlds (Mezi světy)
Metahudba - CD Between Worlds Jedinečné putování do snového světa šamanů. Úchvatná hudba Dona Peyota a Naaska je skombinována s Hemi-Sync® a zavede Vás na cestu do vašeho nitra. Zvuky dešťového pralesa přispívají k navození fantaskní organické atmosféry. Čas ustoupí do pozadí, svět přestane existovat a objeví se živé obrazy. Pro dosažení optimálních výsledků doporučujeme poslouchat tuto experimentální skladbu vcelku při jednom sezení a v zatemněném meditativním prostředí. Nástroje: bambusová píšťala, flétny, mbira, syntetizátor, domorodé zpěvy, šamanské bicí nástroje a exteriérové nahrávky.
Způsoby využití Změněné stavy vědomí, meditace, duchovní rozvoj, šamanská hudba.
Odkaz do obchodu CD Between Worlds (Mezi světy) - k dispozici hudební ukázky
Hudba Metamusic® CD Dreamcatcher - Lovec snů)
Metahudba - CD Dreamcatcher Sny jsou branami do duše. Jemně vplujte do mystického stavu snů pomocí této uklidňující, rozléhající se hudby, uklidňujících zvuků vody a Hemi-Sync®. Don Peyote a Naasco vnesli do této všestranné skladby své šamanské motivy. Při opakovaném použití přispívá Dreamcatcher k hlubokému posilňujícímu spánku. Může se rovněž použít pro masážní terapii, pro léčivé procedury s jemnou energií nebo pro účinnou meditaci ve stavu na pomezí spánku a bdělosti. Nástroje: harmonické zvuky, monotónní šumy, syntetizátor a exteriérové nahrávky vody a velrybího volání.
Způsoby využití Posilňující spánek a sny, masážní terapie, meditace, léčebné procedury s jemnou energií, hudba na šamanské motivy.
Odkaz do obchodu CD Dreamcatcher - Lovec snů) - k dispozici hudební ukázka
Hudba Metamusic® CD Spirit Gathering (Duchovní shromáždění)
CD Spirit Gathering - Duchovní shromáždění

Po veleúspěšné a oceněné skladbě Byrona Metcalfa The Shaman’s Heart přichází Monroe Products® s dalším dílem, které vzniká v této spolupráci. Spirit Gathering (původně Not Without Risk) je skutečnou klasikou mezi šamanskými profesionály, kteří považují tyto šamanské nahrávky za vskutku špičkové. Dobrá šamanská hudba vás nevyzve jen k účasti, nýbrž vám zaručí přímou zkušenost. Spirit Gathering není meditativní skladbou v tradičním pojetí, nýbrž je šamanskou hudbou, která vás přivede do samého centra dění – původní kmenové bubny, které vás zavedou na transcendentní vnitřní cesty, na nichž posunete hranice své vlastní reality. Spusťte dobrý audio systém či nasaďte si sluchátka a podvolte se strhujícím rytmům, jež pozměňují stavy vašeho vědomí. Tato hluboká cesta se završuje jemným zakončením v podobě stopy 8 Light From a Burning Bridge, integrující „spojení s Duchem“, jímž vyvrcholí váš silný zážitek z Duchovního shromáždění.

Odkaz do obchodu Spirit Gathering (Duchovní shromáždění) - k dispozici hudební ukázka

Výňatky z recenzí a uznání

 • Nejnovější zvuková nahrávka mistrovského bubeníka Byrona Metcalfa je vzrušující multidimenzionální cestou neohraničeným prostorem a časem. Metcalf přivede posluchače až k jeho neprozkoumané části vědomí, v níž se čistí psychika, v níž se posouvají hranice duševních schopností, v níž srdce, jež je zatíženo strachem charakteristickým pro naši dobu, se uvolní, zteplá, rozradostní se, a vy naberete sílu a chuť k dalšímu životu. Metcalf vytvořil mocnou a úžasně nádhernou zvukovou skladbu, která zajisté přivede posluchače skrze šamanskou cestu srdce a duše k jedinečnému spojení s láskyplným světem. Je to mocný a spolehlivý nástroj k prozkoumání spiritistického či vnitřního světa. Vydejte se na tuto cestu! Frank MacEowen, autor The Spiral of Memory and Belonging
 • Používám Spirit Gathering Byrona Metcalfa pro různé šamanské věštecké cesty a zjistil jsem, že je to neuvěřitelně cenný nástroj k objevení hlubokých a vzrušujících vnitřních rozměrů, s nimiž se mnohdy setkávám při sebepoznávání. Hluboké rezonující zvukové pulsy a vzrušující rytmy vás provedou těmito změnami a umožní vám tento druh duševní práce. Ralph Metzner, Ph.D. autor The Unfolding Self
 • Spirit Gathering je založen na komunikaci beze slov a bez jazyka. Spočívá v čistém zvuku a přirozeném rytmu. Je to multikulturní, šamanská léčba založená na bubnech, jež vyléčí vaše smysly a jež může přivodit změněný stav vědomí a umožnit transformační zkušenost těm posluchačům, jež jsou s to plně se těmto hlubokým, tajemným a smyslným nahrávkám oddat. Tyto nahrávky posluchače naprosto uchvacují od začátku až po doznívání posledních tónů skladby Light from the Burning Bridge.
 • …hudba Byrona Metcalfa se mnohdy používá v experimentálním šamanismu a pro cestování za hranice duševních možností, pro různá meditační cvičení, dechová cvičení, tanec v transu, pro tělesnou činnost a pro další léčivé procedury. Velmi doporučuji! Ben Kettlewell, Alternate Music Press
 • Druhý sólový pokus bubeníka Byrona Metcalfa odstraňuje veškeré překážky a vy vplujete do samotného jádra hudby založené na bubnování a hlubokých rytmech, až k naprostému nitru, které jen tak neutuchá. Je to velmi kvalitní skladba jeho vlastní produkce. Pusťte si tuto skladbu na svém stereo přehrávači a nechejte se unášet. Lloyd Brade, Backroads Music
 • Miluji Spirit Gathering. Existuje jen velmi málo skutečně tak dobrých, původních, silných a propracovaných a tolik reálných a strhujících nahrávek. Hned si ji objednám! Ron Toffaneli, Sound Spaces
 • Tato velmi procítěná skladba založená na bubnování není pro bázlivá srdce a zatímco pojmenování „šamanská hudba“ se dnes používá velmi volně, tato skladba je skutečně vynikající. Steve Roach, oceněný hudební umělec a průkopník nových zvukových technologií

Tyto recenze a tato uznání se kromě recenze Franka MacEowena týkají nahrávky Not Without Risk. Stopy této nahrávky byly předělány kvůli dosažení lepších účinků a vydány pod novým názvem Spirit Gathering a společnost Monroe Products zakomponovala do této nahrávky již ověřené audio stimulační frekvence Hemi-Sync®, čímž dosáhla hlubšího a více strhujícího transcendentního efektu této nahrávky. K dosažení optimálních výsledků poslouchejte tuto experimentální skladbu během jediného sezení v pokud možno zatemněném a meditativním prostředí.

Seznam stop: (celkový čas: 73 minut)

 1. Spirit Gathering (9:29)
 2. Primordial Recognition (8:52)
 3. Not Without Risk (8:02)
 4. Fields of Intention (8:04)
 5. Medicine Story (9:17)
 6. Clan Travelers (10:39)
 7. Dark Brew (7:52)
 8. Light form the Burning Bridge (10:27)

Další šamanské tituly, přidané v roce 2007, jsou The Dreaming Gate s Hemi-Sync® (Inlakesh) a Vision Quest (Kieran DeVerniero).

Hudba Metamusic® CD The Dreaming Gate (Brána snů)
Metahudba - CD The Dreaming Gate Vstupte do šamanského snění díky uchvacující Inlakeshově hře na bambusovou píšťalu didgeridoo a Hemi-Sync®. Rob Thomas a Tanya Gerardová se inspirovali kmenovými kulturami a ceremoniální hudbou z celého světa. Velmi vysokou úrovní, jíž dosáhli, potěší příznivce duchovně povzbuzující bambusové píšťaly didgeridoo. Za použití dalších „snových“ nástrojů tajemně staví zvukovou bránu do The Dreaming Gate (Brány snů). Vystupte ze své každodenní reality a vejděte do magického prostoru. Vítejte ve snu! Použité nástroje: bambusová píšťala didgeridoo, tibetské lesní rohy, gamelanské gongy, cello, indické bubínky, bubny, hlasový doprovod (stopy 1 a 9), domorodé zpěvy a složitě strukturované zvukové palety.
Způsoby využití Získání energie, šamanská hudba, změněné stavy vědomí, meditace.
Odkaz do obchodu CD The Dreaming Gate (Brána snů) - k dispozici hudební ukázka
Hudba Metamusic® CD Vision Quest (Výprava představivosti)
Metahudba - CD Vision Quest Překročili jste hranice Posvátného kruhu a jste obklopeni kmenovými staršími hned na počátku vizuální výpravy (Vision Quest). Posvátné bubnování se odráží v hlubinách vaší duše a vaše energie se prolíná s energií všeho existujícího. „U-Tao-Chi“ je jedinečné propojení bubnování amerických Indiánů s nově rozluštěnými zvukovými vzory starověkých I-Chingových hexagramů. Obnovte svou energetickou rovnováhu a posilte své tělo i svou duši pomocí uklidňujících účinků této mocné kombinace Hemi-Sync® a šamanského bubnování v provedení Kierana deVerniera, člena rady starších v indiánském náboženském uspořádání. Použité nástroje: keramický nástroj udu, bicí nástroje, shekere, dřevěné paličky, marakas a syntetizátory.
Způsoby využití Získání energie, změněné stavy vědomí, meditace, šamanská hudba.
Odkaz do obchodu CD Vision Quest (Výprava představivosti) - k dispozici hudební ukázka

Další titul, na téma šamanismus, přidaný v roce 2008, je Deep Time Dreaming (Byron Metcalf, Mark Seeling).

Hudba Metamusic® CD Deep Time Dreaming (Hluboké snění)
Metahudba - CD Deep Time Dreaming Prozkoumejte neznámé duchovní oblasti za zvuků starodávných šamanských zvuků Byrona Metcalfa, Marka Seelinga a Hemi-Sync®. Brána zahajující šamanskou cestu a spojení s Bohem. Ve spojení s mysticismem je Deep Time Dreaming posvátnou hudbou v tom nejopravdovějším slova smyslu. Německý flétnista Mark Seeling doprovází Metcalfovy vzrušující organické bicí nástroje v tomto úctu vzbuzujícím pobytu mimo tento svět, a to vše za podpory Steva Roache, znalce bájných časů. Společnost Backroads Records ocenila tento mistrovský šamanský kousek s mnoha hudebními texturami, tehdy pod původním názvem Wachuma's Wave, jako naprostou jedničku mezi všemi žánry. Hudební nástroje v nahrávce: rámové bubny, basové bubny, hliněné hrnce, alikvotní zpěv, posvátné písně, zvukové světy. Další tituly řady Metamusic®, jejichž autorem je Byron Metcalf, jsou The Shaman's Heart (Šamanské srdce) a Spirit Gathering (Duchovní shromáždění).
Způsoby využití Meditace a duchovní rozvoj, šamanská hudba.
Odkaz do obchodu CD Deep Time Dreaming (Hluboké snění) - k dispozici hudební ukázky

Recenze a uznání

 • Stojí zato připomenout si umělce, jelikož vytvořili hudbu, jež promlouvá silnou řečí vyvolávající hlubokou meditaci a evokující duchovní zážitek. Mark Morton, Wind and Wire
 • CD Deep Time Dreaming je vskutku úchvatné. Velmi silné, obsáhlé, teplé, mysteriózní a magické. Hudba, jež pozvedá srdečné vědomí do vyšších frekvencí a která otevírá vědomí většímu a lepšímu duchovnímu světu. Způsob, jakým Byron a Mark mísí alikvotní zpěv a flétnu bansuri s jemnými pulsujícími akustickými rytmy, je fascinující. Je to hudba jako stvořená pro vnitřní cestu. Díky za to, že jste ji uvedli na trh. Ralph Metzner, Ph.D.
 • Tato průkopnická práce je pravou cestou do zvukových světů a poukazuje na úžasný pokrok ve vývoji Byrona Metcalfa. Jeho bicí nástroje spolu s hybridními formami vždy usnadní nastoupení cesty k oduševnělým vzpomínkám. Byron hraje na rámcové bubny, na obrovské basové bubny, na hliněné hrnce i na další jedinečné nástroje. K němu se připojují Mark Seeling, který hraje na flétnu bansuri, harmonický alikvotní zpěv a posvátné písně, jakož i Steve Roach, znalec bájných časů. Steve přidává své podzemní zvukové mixáže, australskou bambusovou píšťalu didgeridoo, harmonické zóny hučení a atmosféry časových vln. Toto vysoce kvalitní CD bude v následujících letech nezbytné. Jeho jednotlivé pulsující intenzivní tóny se spojují a navozují hluboký prožitek. Toto CD je branou k cestování, pro duševní obnovu i pro rituální hluboké snění. Lloyd Barde, Backroads Music

Nová CD s obdobnou tématikou, která by Vás mohla zajímat.

Dalším vrcholem řady Metamusic® jsou tři tituly, jimž dominuje tolik žádaná píšťala amerických Indiánů. Star Spirits a Where the Earth Touches the Stars od Geralda Jaye Markoea a jeho skupiny Ancient Brotherhood nabízí hluboce relaxační směsici zvuků píšťaly amerických Indiánů spolu se zvuky přírody a nebeskými zvukovými paletami. Desert Moon Song od Deana Evensona ze Sounding of the Planet nám přináší další vynikající kombinaci instrumentálních i přírodních zvuků a je první nahrávkou, jež vzdává hold posvátné a očišťující energii pouště.

Byly vydány naše vůbec první tituly řady Heart-Sync®, a to titul Communicating with Animals, doprovázený vynikající Petty Sammersovou, a Bridge to Paradise, meditaci zaměřenou na srdce s doprovodem Marka Macyho, známého průkopníka instrumentální transkomunikace neboli ITC.

Další informace o Hemi-Sync®


 

Nahoru ↑

Potisk triček, vlastní návrh
 • Alternativní katalog pro transformaci vědomí