Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Sedm tipů na ochranu před komáry

Sedm tipů na ochranu před komáry

V lepším případě jenom pěkná otrava, v horším borelióza, malárie, žlutá zimnice… Kromě toho, že komáři ruší klidnou dovolenou, tak po celém světě přenášejí celou řadu závažných onemocnění. Přinášíme sedm tipů, se kterými nedáte komárům šanci!

1. NENÍ REPELENT JAKO REPELENT

Na trhu jsou nejrůznější přípravky proti komárům, nejúčinnější jsou však spreje a krémy, které obsahují DEET. Látka DEET byla patentována americkou armádou v roce 1946 a je považována za nejefektivnější repelent proti hmyzu. V malarických oblastech používejte přípravek, který obsahuje alespoň 50% DEETu.

2. OBLEČENÍ

Po setmění noste dlouhé rukávy a nohavice, které vás spolehlivě před komářím štípnutím ochrání. Nejvhodnější je volné oblečení z přírodních materiálů. Oblečení nastříkejte sprejem proti komárům a nezakryté části těla nezapomeňte nakrémovat.

3. NÁRAMKY PROTI KOMÁRŮM

Silikonové repelentní náramky jsou v poslední době velmi populární. Odpuzují nejen komáry, ale také klíšťata, mouchy a ovády. Jsou vesele barevné a pro některé cestovatele se staly oblíbeným módním doplňkem. Jeden náramek zvládne odpuzovat komáry přibližně týden.

4. ELEKTRICKÝ ODPAŘOVAČ

Nezapomeňte ošetřit také místnost, ve které budete spát. První možností je vystříkat pokoj sprejem, který všechny přítomné komáry zahubí. Alternativou jsou takzvané elektrické odpařovače. Výhodou odpuzovačů do zásuvky je postupné uvolňování repelentní látky v průběhu celé noci.

5. MOSKYTIÉRA

Pokud jste v malarické oblasti nebo v zemi, kde komáři přenáší závažná onemocnění, spěte pod moskytiérou. Některé hotely moskytiéry na pokojích nemají, vyplatí se tak mít moskytiéru vlastní. Moskytiéru koupíte v lékárně za pár stovek.

6. B-KOMPLEX

Účinnou prevencí proti komárům, ale také klíšťatům, mouchám a ovádům je komplex vitaminů B. Stačí užívat jednu tabletu B-komplexu denně a pro komáry přestanete být atraktivní.

7. PŘÍRODNÍ REPELENTY

Nejen chemické, ale také přírodní přípravky dokáží odpuzovat komáry. Vyzkoušejte mátu, meduňku, levanduli, hřebíček, jalovec nebo citronelu. Zejména citronela je velmi účinná a ne náhodou je nejpopulárnějším repelentem v Africe a Jihovýchodní Asii.

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný