Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Tipy na bezstarostné kempování

Tipy na bezstarostné kempování

Už se vám stalo, že jste se v kempu nevyspali, protože vás rušili trempové halekající od ohně Stánky? Že jste v noci nenašli záchody, protože mobil nesvítil tak jasně, jak jste si představovali? Že jste jedli suché rohlíky, protože konzerva nešla otevřít pilníkem na nehty? Nejhorší je vyrazit pod stan a až na místě zjistit, co všechno jste podcenili nebo zapomněli. S naším desaterem zvládnete kempování na jedničku!

1. STAN

Stan musí být v první řadě nepromokavý. Zkontrolujte proto ještě před odjezdem, jestli není stan nijak poškozený, jestli jsou všechny zipy funkční a jestli vám nechybí kolíky, které jsou nezbytné pro správné vypnutí plachty. Stan by měl být dostatečně velký, abyste se do něj pohodlně vešli i se všemi věcmi. Nezapomeňte na kvalitní spacák, tlustou karimatku a cestovní polštářek.

2. ČELOVKA

Čelovka patří k základní povinné výbavě každého táborníka.  Zatímco s obyčejnou baterkou vám věci budou padat z ruky, s čelovkou si za tmy v klidu postavíte stan i uvaříte večeři. Světlo se vám bude hodit i v mnohých dalších situacích – třeba cestou na záchod nebo když budete ve stanu hledat zatoulaný polštářek.

3. KAPESNÍ NŮŽ

Nakrájet chleba, namazat rohlík, otevřít konzervu, připravit dřevo na oheň nebo opravit lehátko. Multifunkční nožík je geniální vynález, který snad nikde jinde nevyužijete víc než v kempu.

4. POZOR NA KOMÁRY

Nejen komáři, ale také klíšťata řádí ve většině kempů. Pokud se budete pohybovat ve vysoké trávě, v lese nebo u vody, používejte spreje proti komárům a klíšťatům. Borelióza nebo klíšťová encefalitida nejsou nic příjemného…

5. POZOR NA SLUNCE

Zánět spojivek, úpal, bolestivé spáleniny… Pokud jste celý den na sluníčku, rozhodně nezapomínejte na sluneční brýle, kšiltovku a krém na opalování. Mezi jedenáctou a druhou hodinou byste se pobytu na přímém slunci měli vyvarovat úplně.

6. CESTOVNÍ RUČNÍK

Skvělou vychytávkou na všechny výlety je cestovní ručník. Je malý, lehký, skladný, ale hlavně rychle schne a nesmrdí, pokud ho vlhký zmuchláte do batohu. Seženete ho v obchodech se sportovními a turistickými potřebami. Nezapomeňte na vlhké ubrousky, které se hodí v nejrůznějších situacích.

7. PANTOFLE

Pantofle, žabky nebo sandály má každý správný táborník. Pokud půjdete v noci na záchod, nemusíte zápasit s tkaničkami. Hodí se na všechna možná přebíhání, využijete je za sucha i za mokra. A oceníte je také při sprchování, protože v některých kempech jsou sprchy opravdu strašidelné.

8. ŠPUNTY DO UŠÍ

Zazpívat si u ohně s kytarou je příjemné, ale… V kempu nejste sami, a proto se musíte připravit na to, že vás v noci můžou rušit nejrůznější zvuky – štěkání psa, hádka opilých sousedů nebo zpívající trempové. Pokud máte slabší spaní, nezapomeňte na špunty do uší.

9. JÍDLO

Jídlo, které si budete připravovat v kempu, by mělo být v první řadě jednoduché a rychlé. Zapomeňte na svíčkovou! Naopak přibalte sušenky, které rychle zaženou hlad. Velmi důležitá je také zásoba pitné balené vody. Kromě vařiče využijete určitě cestovní nádobí, příbory a sirky.

10. HRAJTE SI

Ať už putujete po kempech nebo se chcete usadit na dva týdny na jednom místě, nezapomeňte na hry. Budou se hodit nejen za deště. Ideální jsou lehké a skladné hry jako karty, vědomostní hry, kostky, létající talíř nebo tenisový míč.

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný