Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Co podniknout na islandu?

Co podniknout na islandu?

Island patří mezi oblíbené turistické destinace, které nabízí mnoho krás a zážitků. I přesto, že tato země patří mezi ty nejdražší v Evropě, nebo možná dokonce na světě, určitě stojí za návštěvu.

Tato magická země skrývá ve svém náručí neuvěřitelné scenérie a přírodní divy, které zanechají návštěvníky v naprostém úžasu.

Od pozorování velryb, které plavou v hlubokých vodách, po relaxaci v horkých pramenech, průzkum ledových jeskyní, obdivování vodopádů a lov polárních světel - každý zážitek na této strhující severní destinaci má své jedinečné kouzlo. Připojte se k nám na tomto dobrodružství a objevte nejlepší, co Island nabízí.

Pozorujte velryby přímo na vlastní oči

Sever Islandu je ideální místo pro ty, kteří celý život sní o tom, že na vlastní oči uvidí velryby. Města jako Husavík, Dalvík či Akureyri jsou ideální lokace pro pozorování velryb.

Stačí si vybrat jednu z mnoha cestovních agentur, které vám zajístí výlet na pozorování velryb na lodi do míst, kde se velryby nejčastěji vyskytují a sami tak můžete zahlédnout velryby, keporkaky či kosatky.

Zažijte polární záři

Díky tomu, že leží Island tak daleko na severu zde každý rok od září až do dubna můžete pozorovat polární záři – nádherné barevné obrazce na nočním nebi. Polární záře je způsobena díky erupcím na slunci, které vyšlou vlny k zemi a ty se pak v atmosféře projeví jako polární záře.

Tenhle unikátní zážitek můžete pozorovat na celém Islandu, když je na Islandu tma. Většinou můžete vidět polární záři alespoň jedenkrát za týden či čtrnáct dnů.

Výlet za polární září si můžete zařídit stejně jako pozorování velryb s cestovní kanceláří, ovšem "lovit polární záři" můžete i sami, stačí vyjet mimo město a pozorovat v noci oblohu.

Navštivte ty největší vodopády Evropy

Na Islandu najdete doslova stovky vodopádů a pokud se se vydáte prozkoumávat tuhle zemi, určitě ty nejznámější z nich navštívíte. Tyhle zážitky jsou narozdíl od zájezdů zdarma a můžete tak navštívit masivní vodopád Dettifoss na severu, jeden z největších vodopádů Gullfoss ve Zlatém okruhu anebo vodopád Seljalandsfoss, který můžete obejít a dostat se za vodní stěnu této atrakce.

Vydejte se do ledovcové jeskyně

I přesto, že se ledovce na Islandu pomalu rozpouštějí, pokrývají i dnes velkou část tohoto ostrova. Není proto divu, že se lidé snaží prozkoumávat tyhle masy ledu. Nedaleko hlavního města Reykjavík můžete navštívit hned několik ledovcových jeskyní – mezi ty nejznámější patří například Katla nebo Langjokull.

K výletu do ledovcových jeskyní budete potřebovat cestovní agenturu, ovšem investice do tohoto zážitku se rozhodně vyplatí. Zajistí pro vás nejen vybavení, ale také dopravu v opravdu velkém vozidle, které vás vyveze až na ledovec, případně také výlet na sněžných skůtrech a samotnou prohlídku ledovce s průvodcem.

Užijte si relax v horkých pramenech

Není nic lepšího než se po celodenním cestování na tomto chladném ostrově naložit do horké koupele. Island patří mezi jednu z mála severských zemí, která má mnoho geotermálních aktivit a díky tomu najdete po celém Islandu přírodní či uměle vybudované horké prameny.

Mezi nejznámější z nich patří například Blue lagoon nebo Mývatn nature baths, na skrytých místech po Islandu ovšem najdete i přírodní malé bazénky s teplou vodou, kde nemusíte platit vstup a užijete si výhledy na opuštěných a klidných místech Islandu.

 

Potopte se mezi litosferické desky

I přesto, že Island rozhodně není známá destinace pro ty, kteří se chystají potápět, v jednom místě nabízí tenhle unikátní zážitek. Nedaleko Reykjavíku, v národním parku Thingvellir je totiž místo, kde se setkává euroasijská a americká litosferická deska. A právě tento zlom, široký několik metrů, je v jednom místě ponořen do vody.

Vy se tak můžete s potápěčským vybavením a průvodcem potopit přímo do tohoto zlomu a zažít unikátní zážitek v čiré, i když ledové vodě na Islandu.

Zažijte Island na vlastní pěst

Pokud byste rádi prožili některý ze zmiňovaných zážitků, ale dovolená na Islandu s cestovní kanceláří je nad vaše finanční možnosti, můžete se vydat na tento ostrov na vlastní pěst.

Každoročně tuhle zemi navštíví tisíce turistů, kteří volí pro svoje ubytování kempy na Islandu, které jsou několikanásobně levnější než hotely.

I když v tomhle případě si budete muset zajistit pronájem auta z půjčovny, kterým budete po Islandu cestovat a ve kterém přespíte, celkové výdaje jsou stále nižší a navíc budete míst dostatek svobody na to, abyste mohli objevit i skryté poklady na Islandu a navštívit méně známá, byť neméně krásná místa na Islandu.

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný