Bezva portál
Hledání
Přidat firmu

Zážitky, ubytování a zábava v městě Olomouc

Zážitky, ubytování a zábava v městě Olomouc

Vyhledávali jste : Zážitky, ubytování a zábava v městě Olomouc

Prohlédněte si všechny zážitky, ubytování a zábavu v městě Olomouc. Na našem webu naleznete ty nejlepší nabídky od více než deseti portálů, ze kterých si určitě vyberete ty nejlepší.

Přečtěte si více informací o městě Olomouc

Proč vybírat na BezvaPortál.cz?

Odebíráme aktuální data z desítek portálů. Naše nabídky jsou vždy aktuální, s přesnou cenou a zaměřením.

Informace o městě Olomouc


Počet obyvatel v městě Olomouc ke dni 1.1.2023: 101825

Objevte Olomouc

Olomouc je město s bohatou historií a kulturou, které se nachází ve střední části České republiky. Leží na řece Moravě, která je obklopena řadou historických památek a atrakcí, včetně nádherných parků, kostelů, muzeí a galerií. Olomouc je druhým největším městem v zemi, po Praze, a je domovem pro více než 100.000 obyvatel.

Historické památky

Olomouc je domovem některých z nejkrásnějších historických památek v České republice. Mezi ty nejznámější patří Horní náměstí, které je obklopeno řadou překrásných budov, včetně barokního kostela Svatého Mořice a radnice, která je známá pro svou věž s astronomickými hodinami. Kromě toho se zde nachází také řada dalších památek, včetně slavného olomouckého ochozu a kostela svatého Michala.

Muzea a galerie

Olomouc je také domovem pro několik muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří Regionální muzeum, které se nachází v Horním náměstí, a které se zaměřuje na výzkum a prezentaci regionální historie. Kromě toho se zde nachází také několik dalších muzeí, včetně Muzea umění, Muzea moderního umění a Muzea hudby.

Aktivity

Olomouc je také domovem pro řadu aktivit, které mohou být zábavné pro turisty i místní obyvatele. Mezi nejpopulárnější patří prohlídky města, které nabízejí turistům příležitost vidět některé z nejznámějších památek města. Kromě toho se zde nachází také několik zajímavých obchodů, restaurací a kaváren, které mohou turisté navštívit. Kromě toho můžete také navštívit některé z místních parků a zahrad, kde si můžete užít relaxaci a odpočinek.

Ubytování

Olomouc je domovem pro řadu ubytovacích možností, které se mohou hodit pro cestovatele. Mezi nejpopulárnější patří hotely, penziony a apartmány, které se nacházejí ve městě a které nabízejí komfortní ubytování s výhledem na město. Kromě toho se zde nachází také několik kempů, které mohou být skvělou volbou pro ty, kteří hledají levnější možnosti ubytování.

Závěr

Olomouc je město s bohatou historií a kulturou, které je domovem pro řadu historických památek, muzeí, galerií a aktivit. Olomouc je také domovem pro řadu ubytovacích možností, které se mohou hodit pro cestovatele. Ať už hledáte historické památky, muzea, galerie, aktivity nebo ubytování, Olomouc je skvělou volbou pro vaši dovolenou.