Bezva portál
Hledání
Přidat firmu

Cestovní pojištění

  • 18.10.2023

Níže naleznete seznam zemí, do kterých můžete využít cestovního pojištění. Podívejte se i na to, proč je dobré mít cestovní pojištění.

A

Á

B

Č

C

D

E

F

G

H

I

Í

J

K

L

M

N

O

P

R

Ř

S

Š

T

U

V

W

Z

Proč je dobré mít cestovní pojištění?

Cestování je pro mnoho lidí oblíbenou činností a často se na něj připravují dlouho dopředu. Plánují trasy, vybírají ubytování a památky, ale často přehlíží jeden důležitý detail – cestovní pojištění.

Cestovní pojištění není jen další výdaj při plánování cesty, ale může se v průběhu cestování ukázat jako nezbytné a dokonce i život zachraňující. Níže si přečtěte, proč byste ho neměli podceňovat a naopak proč byste ho měli mít vždy připravené před odjezdem na cestu.

Pokrytí nákladů na léčbu v zahraničí

Nejčastějším důvodem, proč se lidé rozhodují pro cestovní pojištění, je možnost pokrytí nákladů na léčbu v zahraničí. Hlavně v případě nečekaných situací, jako jsou nemoci nebo úrazy, mohou náklady na lékařskou péči v zahraničí výrazně převýšit cenu jistiny pojištění.

Pokud nemáte cestovní pojištění, budete muset náklady na léčbu hradit ze svého, což může být velmi finančně náročné a v případě závažných zranění dokonce nemožné. S cestovním pojištěním se nemusíte bát případných vysokých nákladů a můžete se soustředit na své zdraví.

Krytí nákladů na storno cesty

Často se stává, že plánovanou cestu je nutné zrušit z důvodu nečekané události, jako je třeba vážná nemoc nebo úmrtí v rodině. V takovém případě není jen zrušení cesty velkým zklamáním, ale může být i finančně náročné. Většina cestovních pojištění vám nabídne krytí nákladů na storno cesty v případě nepředpokládaných událostí, a to až do určité výše, kterou si sami zvolíte. Díky tomu se můžete vyhnout vysokým ztrátám, pokud bude nutné zrušit cestu.

Ztráta zavazadel a havárie při cestování

Dalším nebezpečím, které může potkat cestovatele, je ztráta zavazadel nebo havárie při dopravě. S cestovním pojištěním můžete být v takových situacích vyplaceni za škodu, která vám vznikla, ať už jde o ztrátu předmětů nebo škodu na vozidle. Díky tomu se můžete vyhnout nepříjemným situacím a stresu, který by vám mohla způsobit finanční zátěž způsobená nehodou nebo ztrátou majetku.

Asistenční služby

V případě nouzových situací může být velkým pomocníkem i asistenční služba, která bývá součástí cestovního pojištění. Ta vám může pomoci s organizací zpáteční cesty v případě zdravotních problémů, poskytnout vám informace o lékařích a zdravotnických zařízeních v okolí či vám například doporučit pojištěný hotel v případě nutnosti přerušení cesty z důvodu nemoci.

Závěr

Cestovní pojištění vám může v mnoha nepředvídatelných situacích ušetřit nejen starosti, ale i velké finanční náklady. Proto je vhodné si jej sjednat před každým odjezdem na cestu, ať už se jedná o krátký výlet nebo delší dovolenou. Vybrat si můžete z mnoha typů cestovního pojištění, které se liší cenou i pojištěnými riziky. Vždy si proto pečlivě přečtěte podmínky pojištění a vyberte si tu nejvhodnější variantu pro vás.