Bezva portál
Hledání
Přidat firmu

Zážitky, ubytování a zábava v městě Praha

Zážitky, ubytování a zábava v městě Praha

Vyhledávali jste : Zážitky, ubytování a zábava v městě Praha

Prohlédněte si všechny zážitky, ubytování a zábavu v městě Praha. Na našem webu naleznete ty nejlepší nabídky od více než deseti portálů, ze kterých si určitě vyberete ty nejlepší.

Přečtěte si více informací o městě Praha

Proč vybírat na BezvaPortál.cz?

Odebíráme aktuální data z desítek portálů. Naše nabídky jsou vždy aktuální, s přesnou cenou a zaměřením.

Informace o městě Praha


Počet obyvatel v městě Praha ke dni 1.1.2023: 1357326

Cestování do Prahy: zážitky a dovolená

Praha je hlavní a největší město České republiky a jehož historie sahá až do 9. století. Nachází se na soutoku Vltavy a Labe a je obklopená kopci a lesy. Město je obklopeno Vyšehradem, který je známý pro své kostely, hřbitovy a hradní zdi. Praha je obzvláště oblíbená mezi turisty pro její nádherné architektonické památky a významné historické památky. Město je známé po celém světě pro své kulturní poklady, příjemné restaurace a bary a proslulé atmosféru. Je to ideální místo pro dovolenou a víkendové výlety.

Podle statistik z roku 2019 je Praha domovem pro 1,3 milionu obyvatel a jeho turistické statistiky jsou vysoké. V roce 2018 navštívilo město 6,6 milionů návštěvníků. Nejvíce turistů přichází z Německa, Rakouska a Velké Británie. Letiště Václava Havla se nachází jen 15 km od centra města a jeho dopravní dostupnost je jedním z důvodů, proč je Praha tak oblíbená mezi turisty.

Zážitky a dovolená v Praze

Praha je plná zážitků, které stojí za to vidět. Nejznámější památkou je Pražský hrad, který je domovem pro prezidentský palác a katedrálu sv. Víta. Návštěvníci si také mohou užít procházku po Karlově mostě, který je plný uměleckých děl a obchodů. Dalším oblíbeným cílem je Staré Město, kde se nachází náměstí Staroměstské, kostel svatého Mikuláše a náměstí Republiky. Návštěvníci se mohou také projít po nábřeží Vltavy a prozkoumat Petřínskou rozhlednu.

Praha je také domovem pro mnoho muzeí a galerií, včetně Národní galerie, která je známá pro svou sbírku obrazů od 19. století až po současnost. Dále je zde Národní technické muzeum a Muzeum moderního umění, kde mohou návštěvníci vidět sbírky významných umělců z celého světa.

Praha je také oblíbená pro nákupy a obchodování. Největším obchodním centrem je Palladium, které nabízí více než 200 obchodů, restaurací a kaváren. Návštěvníci si také mohou užít nákupy na Staroměstském náměstí, kde se nacházejí obchody s tradičními českými výrobky, jako jsou sklo, porcelán a korálky.

Pokud hledáte noční život, Praha je místem, které je plné barů, restaurací a klubů. Nejvíce oblíbenými oblastmi jsou Vinohrady, Nové Město a Západní Strana. Návštěvníci mohou vybírat z řady barů a restaurací, které nabízejí vše od tradiční české kuchyně až po mezinárodní jídla.

Současné trendy v Praze

V posledních letech se Praha stala domovem pro mnoho trendů. Mezi nejpopulárnější trendy patří street food, který se stal velmi populární mezi místními i turisty. Návštěvníci mohou ochutnat tradiční české jídlo, jako jsou knedlíky, guláš a smažený sýr. Dalším trendem je destinace „bar hopping“, kdy návštěvníci navštíví několik barů během jedné noci.

Praha je také známá pro svou kulturu a události. Návštěvníci si mohou užít tradiční české festivaly, jako jsou Pražské jaro, Pražské slavnosti vína a Pražský mezinárodní filmový festival. Praha je také domovem pro mnoho koncertů a divadelních představení.

Praha je oblíbená destinace pro dovolenou a víkendové výlety. Město je plné zážitků, kultury, obchodů a restaurací. Návštěvníci si mohou užít pohled na historické památky, navštívit muzea a galerie a dokonce i ochutnat tradiční české jídlo. Praha je ideálním místem pro dovolenou a je jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty po celém světě.