Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
S dětmi k vodě? 8 tipů jak na to!

S dětmi k vodě? 8 tipů jak na to!

Postavit hrad z písku, pouštět si lodičky nebo se jen tak cachtat. Prázdniny u vody děti milují. Moře, rybník, bazén, ale i kbelík s vodou pro ně přitom představují nebezpečí. Každý rok utone tisíc dětí jen kvůli nepozornosti a neopatrnosti rodičů. Přinášíme vám osm tipů, jak vyrazit s dětmi k vodě a snížit všechna možná rizika na minimum.

1. STÁLE NA OČÍCH

Čtení, telefonování a touchpady nechte stranou. Děti nesmíte spustit z očí, ať už jste na pláži nebo na zahradě s bazénem. Hlídaní dětí u vody vyžaduje plné soustředění, k neštěstí totiž může dojít dřív, než si přečtete SMSku.

2. V HLÍDANÍ SE STŘÍDEJTE

Pokud jste s dětmi u vody v partě, domluvte se, kdo bude na děti dohlížet. V hlídání dětí se v pravidelných intervalech střídejte. Pokud chcete svůj úkol zvládnout na jedničku, nevzdalujte se od dětí na více než pár metrů.

3. NAUČTE DĚTI PLAVAT

Plavat se zvládne naučit tříleté čtyřleté dítě, kurzy plavání jsou ale vhodné i pro novorozence. Zatímco ti nejmenší se pod vedením profesionála seznámí s vodou, ti starší se naučí plavat a osvojí si základní pravidla bezpečného chování ve vodě. Počítejte s tím, že ani děti, které se naučí plavat, nesmíte u vody spouštět z očí.

4. SPRÁVNÉ VYBAVENÍ

Kruh, rukávky nebo vesta. Naučte děti, že bez rukávků si nemůžou jít hrát nejen do vody, ale ani na břeh. Nasaďte dětem rukávky hned jak dorazíte na pláž nebo na zahradu. A zkontrolujte, jestli je vybavení dostatečně kvalitní a vhodné pro vaše dítě – kruhy, rukávky i vesty se vyrábí v různých velikostech.

5. KDE ČÍHÁ NEBEZPEČÍ?

Malé děti se můžou utopit v pouhých šesti centimetrech vody, pozor si proto dejte i na studánku, kašnu nebo nádrž s dešťovou vodou. Podívejte se k sousedům přes plot a projděte si okolí vašeho domu, abyste zjistili, kde všude na děti číhají vodní pasti.

6. ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

Naučte děti, jak se mají u vody chovat. Vysvětlete jim, že do vody bez vás nesmí, proč je důležité, aby nosily rukávky nebo vestu, že plavat ve vlnách může být nebezpečné… Starším dětem ukažte bójku, za kterou už plavat nesmí. Nezapomeňte dětem ukázat plavčíka a vysvětlit jim, jakou má u vody funkci.

7. TELEFON NADOSAH

Kdykoliv jste s dětmi u vody, mějte u sebe telefon, abyste mohli v případě problémů přivolat pomoc. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a vždy je lepší být připravený a dokázat rychle zareagovat.

8. VÝLOV HRAČEK

Když si děti dohrají, nezapomeňte vylovit z vody a posbírat z okolí všechny hračky. Pokud dítě uvidí, jak se jeho oblíbený hroch houpe na hladině, mohlo by se v nestřežený okamžik sebrat a vydat se na záchrannou akci.

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný