Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Sama kolem světa? 10 tipů jak na to!

Sama kolem světa? 10 tipů jak na to!

Naprostá svoboda, neomezené možnosti a skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu. Někteří lidé cestují nejraději sami, mezi nimi v poslední době čím dál tím více žen. Dobrodružná cesta se ale může pěkně rychle změnit ve velký průšvih. Přinášíme vám deset tipů, jak cestování bez parťáka zvládnout bez problému.

1. BATOH

Všechny věci, které se vám podařilo nacpat do batohu, budete muset nosit celou dovolenou na zádech. A po pár kilometrech se pronese i ta nejlehčí krosna. Opravdu potřebujete velkou kosmetickou taštičku, dvě knížky a plyšáka na spaní?

2. UBYTOVÁNÍ

Bydlet v opuštěné čtvrti, kde nepotkáte ani toulavého psa, rozhodně není dobrý nápad. Vyberte si hotelživější části města a požádejte o pokoj v blízkosti výtahu nebo recepce. Skvělou vychytávkou je také gumová zarážka dveří, která zajistí dveře v případě, že nefunguje zámek.

3. HLAVNĚ ZA SVĚTLA

Tím nejdůležitějším je ale dorazit na hotel (a vlastně kamkoliv) za světla, toulat se v noci neznámým městem může být opravdu nebezpečné. Stejně riskantní jsou noční přejezdy vlakem či autobusem.

4. DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Pokud cestujete sama, posílejte každý den ve stejnou hodinu domů SMSku. Napište blízkým, kde přesně se právě nacházíte a kam máte zítra namířeno. Pokud cestujete do rizikových oblastí, kontaktujte také českou ambasádu nebo konzulát.

5. DOKLADY A PENÍZE

Peníze si rozdělte do několika balíčků, které schováte na různá místa. V peněžence noste hotovost jen na den dva – když o peněženku přijdete, nebude to žádná tragédie. Dávejte si také velký pozor na doklady a jejich kopie, které nezapomeňte před cestou pořídit.

6. OBLEČENÍ

Křiklavé barvy, hluboké výstřihy, krátké sukně, boty na podpatku… Pokud se chcete v pořádku vrátit domů, snažte se na sebe zbytečně neupozorňovat. Jaké oblečení zvolit? Rozhlédněte se kolem sebe, jak se oblékají místní ženy a snažte se nijak nevyčnívat. Všimněte si zejména, které části těla mají místní ženy zahalené.

7. NA POKEC

Asi nikdo, kdo cestuje sám, se nedokáže úplně vyhnout pocitu osamělosti. Využijte tak během cesty spousty příležitostí dát se do řeči s ostatními cestovateli a získejte tak třeba i užitečné tipy na další dny.

8. JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV

Pokud chcete předejít zbytečným nedorozuměním, naučte se řeč těla místních, osvojte si základní gesta a poznejte tamní kulturu. Jednak se budete cítit mnohem bezpečněji a navíc se nebudete divit, když Thajci začnou popotahovat, protože smrkání na veřejnosti je přeci neslušné.

9. HLAVU VZHŮRU

Zatímco ztracená, bezbranná a zoufalá cestovatelka je snadnou kořistí, na sebevědomou si jen tak někdo netroufne. Pokud se náhodou ztratíte, zajděte se na cestu zeptat do restaurace nebo do obchodu. Je to bezpečnější řešení než vytáhnout na ulici mapu a stát se středem pozornosti.

10. ZDRAVÝ ROZUM

Nepotřebujete žádný manuál, abyste věděla, že opíjení se v baru s cizími muži nepatří mezi úplně bezpečné aktivity. Stejně rizikové je třeba vyrazit do přírody na vlastní pěst nebo přespat na pláži pod širákem. Smiřte se dopředu s tím, že jsou věci na které si jako single cestovatelka musíte nechat zajít chuť…

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný