Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Tipy na bezstarostné kempování s dětmi

Tipy na bezstarostné kempování s dětmi

Zábava, ale také pořádný adrenalin, pokud nevíte, jak na to. Někteří rodiče zůstanou radši doma, než aby vyrazili s dětmi pod stan a přidělávali si zbytečné starosti. Kempování je přitom pro děti velký zážitek. Přinášíme vám sedm tipů jak kempování s dětmi zvládnout a zároveň si ho společně užít.

1. PŘÍPRAVY NA CESTU

Zapojte děti do příprav! Ukažte jim na mapě, kam pojedete, vyprávějte jim, co uvidíte a společně vymýšlejte program. Až budete balit, ať si děti samy připraví své oblíbené hry a hračky. Nezapomeňte jim ale včas vysvětlit, že si pod stan nemůžou přestěhovat celý pokojíček.

2. KEMPOVÁNÍ NANEČISTO

Vyzkoušejte si kempování nanečisto! Postavte na zahradě stan, opečte buřty, zahrajte si badminton a hlavně potrénujte spaní ve spacáku. Jednak se na společné kempování začnete opravdu těšit, ale také otestujete všechno vybavení a uvědomíte si, co vlastně budete s dětmi v kempu potřebovat.

3. OBLEČENÍ

Snad nikde jinde se děti neušpiní a nenamočí tak rychle jako při hrách v kempu. Velmi důležité je proto mít s sebou dostatek náhradního oblečení, aby byly děti v suchu. Nezapomeňte, že i v létě můžou být večery chladné a přibalte teplé oblečení.

4. JÍDLO A PITÍ

Voda v kempu nemusí být pitná, mějte proto dostatečnou zásobu balené vody. Stejně důležitá je i zásoba sušenek, banánů a jablek, které skvěle fungují jako první pomoc, když dětem vyhládne. Pokud si budete v kempu vařit, vyplatí se vám rychlá a jednoduchá jídla. Nezapomeňte na vlhké ubrousky, které se budou hodit nejen při jídle.

5. PRVNÍ POMOC

Cestovní lékárnička je při kempování s dětmi naprosto nezbytná. Určitě budete ošetřovat rozbitá kolena, odřené lokty a štípance od komárů. V lékárničce by také neměl chybět sprej proti hmyzu a krém na opalování. A když už jsme u sluníčka, nezapomeňte na brýle proti slunci a pokrývku hlavy.

Více tipů na cestovní lékárnu si můžete přečíst v následujícím článku: https://www.bezvaportal.cz/clanek/cestovni-lekarna-od-a-do-z/

6. NA MÍSTĚ

Dělejte všechno společně! Zapojte děti do stavění stanu, sbírání dřeva i připravování jídla. Děti se budou jednak bavit a navíc se naučí spousty nových věcí. Děti rádi soutěží, vymýšlejte jim proto nejrůznější úkoly – třeba soutěž ve sbírání borůvek.

7. BAVTE SE

Kempování s dětmi musí být v první řadě zábava! Vymyslete zajímavý program – vyrazte na kola, na procházku, na ryby, na piknik, na skákací hrad, hrajte hry, pinkejte si s míčem, ale připravte se i na déšť a nezapomeňte karty, pexeso, papír, pastelky…

A v žádném případě nesmíte doma nechat plyšáka na spaní, protože jen ten umí ze stanu vyhnat všechna strašidla!

Kategorie : Články

Něco o mně

Vladimír Pilný


Jsem nadšený cestovatel a dobrodruh, který se vydává za hranice a hledá nové zážitky. Moje vášeň pro cestování a objevování mě přivedla k psaní článků o cestování, zážitcích a akční dovolené. V mých článcích se můžete nechat inspirovat pro své další dovolené a objevování světa. S přesvědčením, že neexistuje lepší způsob, jak poznat svět, než cestováním, vám přinesu nejen cenné tipy a doporučení, ale také zajímavé příběhy a dobrodružné zážitky ze svých vlastních cest. Moje vášeň a zkušenosti z cestování se promítají do každého mého slova a díky tomu vás zavedu do neznámých, ale fascinujících koutů světa. Připojte se ke mně na cestě poznáváním a objevte se mnou nové cestovatelské horizonty.


Vladimír Pilný