Bezva portál
Hledání
Přidat firmu
Úniková hra: zážitek, který vám zavaří mozkové závity

Úniková hra: zážitek, který vám zavaří mozkové závity

Chcete zažít netradiční zábavu, při které se ukáže, jestli vám to myslí? A umíte spolupracovat v týmu? Úniková hra je bezva způsob, jak se pobavit s přáteli a zároveň si tak trochu zasoutěžit. Jste-li hraví, rádi zkoušíte nové věci a rozkrýváte záhady, bude pro vás úniková hra ideální zábavou.

K jakým příležitostem únikovou hru pořídit?

  • Únikovka bude skvělým dárkem pro někoho, kdo má rád alespoň trochu dobrodružství.
  • Bude také super jako program na teambuilding s kolegy.
  • Hledáte-li zábavu na jakoukoli oslavu, úniková hra je skvělou možností.
  • Chcete-li stmelit rodinu, směle do únikovky.
  • Anebo si zajděte na hru jen tak s kamarády, když si chcete zpříjemnit odpoledne.

Jaké jsou druhy únikových her?

Klasické indoorové hry, kdy je připraven nějaký prostor či místnost, do které vás zamknou. Aby byla hra skutečně autentická, místnost bývá vybavena realistickým interiérem. Často se strašidelnými zvuky a typickým osvětlením či efekty.
Na hráčích je, aby prozkoumali prostor, hledali indicie a společně plnili jednotlivé úkoly, které je dovedou k vyřešení případu. Často jsou pod dozorem kamery a tzv. roommastera, který je sleduje a v případě potřeby může dávat nápovědu.

Venkovní hry, při kterých jde nejen o zážitek z řešení rébusů, ale také o procházku. Ať už ve městě nebo v přírodě, objevíte zajímavá místa a zároveň u toho budete řešit záludné úkoly. Vše bývá propojeno příběhem a často hra probíhá pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Existují také únikové hry na doma, které si koupíte v krabičce jako deskovou hru anebo se luští za pomocí počítače. Stačí mít internetové připojení a luštit můžete kdekoli.

Chcete-li něco speciálního, je možné si objednat dokonce i únikovou hru na míru přesně vašim potřebám.

Jak únikovou hru vybrat?

Jako první budete rozhodně řešit téma hry. Existuje již nepřeberné množství témat od detektivních až po skutečně hororové nebo scifi. Často je hlavním motivem známý film nebo počítačová hra. Záleží tedy na vás a vašich spoluhráčích, co byste si chtěli prožít na vlastní kůži.

Důležitým faktorem k rozhodování je také počet hráčů. Budete hrát dva anebo vás je větší skupinka? Každá hra potřebuje jiný maximální i minimální počet hráčů, který je třeba dodržet, abyste si únikovku náležitě užili.

Už jste nějakou takovou hru hráli nebo jste zatím únikovkami nepolíbení? A budete mít v týmu i mladší hráče? Při výběru si rozhodně nezapomeňte všimnout, jaká je obtížnost hry. Přeci jen, každý má rád úspěch a bylo by smutné, kdyby se vám hru nepodařilo dohrát zdárně do konce.

Ideální je také pročíst recenze hráčů, ze kterých se dozvíte, jak byli se hrou spokojeni, jak moc byla náročná a jestli za investované peníze skutečně stála.

A co děti? Mají si kde hrát?

Většina únikových her bývá dosti složitá, proto se udává věk hráčů cca od 13 let. A ruku na srdce, asi byste nezavřeli pětileté dítě třeba do věznice. Interiéry bývají vskutku autentické a malé dítě by se mohlo bát.

Čím dál více však vznikají únikové hry určené speciálně pro děti. Ať už jsou to místa s připravenými pohádkovými hrami, jednoduššími rébusy nebo únikovky v podobě různých karetních her či knížek s hádankami. Na internetu se dají také najít různé pdf materiály, ve kterých najdete hry, které připravíte dětem doma. Za vyzkoušení stojí např. úniková hra na oslavu pro děti s názvem "Nejhorší párty na světě".

Ať už si vyberete jakoukoli únikovou hru, autentický zážitek je zaručený. Přeji vám úspěšné vyřešení případu.

Veronika Doudová z DárkoBlog.cz

Kategorie : Články